szukaj
preszpan-czolo.jpg

Laserowa precyzja

« Wróć do strony głównej

Zagadnienie szczelności występuje we wszelkich gałęziach przemysłu i gospodarki,dotyczy wszystkich maszyn i urządzeń, w których do napędu lub obiegu wprowadzono płyn w postaci cieczy, gazu lub pary, napędów hydraulicznych i pneumatycznych, sieci wodociągowej i gazowej, kotłów i turbin parowych...itp 

Skoro tak istotne i wykorzystywane jest zagadnienie szczelności, warto skupić się na tym czym uszczelniać. Oczywiście preszpan może być takim materiałem. Aby go jednak właściwie zastosować używa się różnego rodzaju uszczelek, które są odpowiednio wycinane. Maszyną, która się tym zajmuje jest ploter. Ploter tnący jest to sterowane komputerowo urządzenie tnące, służące do nacinania lub wycinania kształtów w arkuszach miękkich materiałów uszczelkowych. Działa na zasadzie głowicy wyposażonej w ostrze, która przesuwa się nad powierzchnią wycinanego materiału.

Ploter jest zbudowany na bardzo trwałych podzespołach mechanicznych i jest to urządzenie bardzo trwałe, działa z dużą precyzją i bardzo dokładnie. Ogólnie budowę plotery  mają podobną i ich obsługa jest dość prosta. Wymagane jest tylko, aby użytkownik miał podstawową wiedzę na temat programów obsługujących ustawianie.

Ploter może używać wiązki laserowej. Dwie główne zalety cięcia laserowego to:

- brak fizycznego kontaktu pomiędzy materiałem do grawerowania i narzędziem tnącym

- precyzja.

Istnieje również zmniejszona szansa na odkształcenia ciętego materiału, ponieważ systemy laserowe mają niewielki obszar, który uwalnia ciepło.

Przykład wycinania laserowego w preszpanie do obejrzenia w filmiku poniżej:

Skomentuj wpis

Nick *
Treśc komentarza *
Kod weryfikacyjny*
kod kontakt
* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

 


Wybrany artykuł nie został jeszcze skomentowany.

strony internetowe Łódź